נוירומה על שם מורטון

תאורנוירומה על שם מורטון

נוירומה על שם מורטון הינה בעיה נפוצה הקשורה לכאב, נפיחות ו / או דלקת של עצב.

מצב זה נגרם כאשר העצב המפריד בין עצמות כף הרגל סובל מגירוי יתר, או שהעצב נתפס על ידי עצמות האצבעות וגורם לכאב חד בבסיס אצבעות כף הרגל.

לחצו כאן למדרסים מומלצים לנוירומה על שם מורטון

מצב זה נפוץ בין האצבעות השלישית והרביעית. התסמינים של נוירומה מורטון כוללים כאב חד, תחושת בעירה, עקצוץ או התכווצויות של קדמת כף הרגל ולעתים אף חוסר תחושה באזור הפגוע.

גורם

הגורם לתופעה אינו ברור. אך יתכן כי אחת מעצמות מפרק המסרק, הנמצא בבסיס אצבעות כף הרגל, גורמת ללחץ על העצב, במיוחד אצל אנשים אצלם תעלת העצב צרה.

לחץ זה גורם להתעבות של העצב ושל הרקמות הסובבות אותו.

חלק מהמומחים סבורים כי נוירומה על שם מורטון, כמו בעיות נוספות בכפות הרגליים כגון: פלטפוס, קשת גבוהה, ובוהן קלובה, עלולות להיגרם גם על ידי נעילת נעליים עם אצבעות מחודדות או עקבים גבוהים. נעליים צרות יכולות "לצבוט" את העצב בין אצבעות הרגליים, לגרום לאי נוחות ולכאבים קיצוניים.

תסמינים של נוירומה מורטון לעתים קרובות מתרחש בעקבות הפעלת לחץ משמעותי על אזור קדמת כף הרגל, תוך כדי הליכה, עמידה, קפיצה, או ריצות למרחקים קצרים.

תסמינים

תחילה תיתכן תחושת כאב בין האצבעות תופעה נפוצה בעיקר בין האצבע השלישית לרביעית. תחושה זו תחמיר עם הזמן עד לכדי כאב עז חד ושורף בבסיס האצבעות.

הכאב מופיע בפתאומיות, בדרך כלל תוך כדי הליכה, כאשר רק במקרים נדירים, מעורב במצב יותר מעצב אחד בכף הרגל.

טיפול ומניעה

הצעד הראשון בטיפול בנוירומה על שם מורטון הוא לבחור נעליים נכונות. נעליים עם תיבת בוהן גבוהה ורחבה הן אידאליות לטיפול והקלה על הכאבים. השלב הבא בטיפול הוא להשתמש במדרס עם פונקציה של הרמה של כרית כף הרגל. מדרס זה יעיל בפריקת לחץ, והקלה על הכאב הנגרם על ידי נוירומה.

כל אדם עלול לסבול מנוירומה על שם מורטון, אם כי התופעה שכיחה יותר בקרב נשים (בפרט נשים הנועלות נעלי עקב), ספורטאים (בעיקר רצים) ואנשים הסובלים מבעיות אחרות בכף הרגל (למשל קשת גבוהה)

יתכן שנעילת נעליים אורתופדיות, התואמות את מבנה כף הרגל, עשויה למנוע את התפתחות המצב והכאב הנלווה לו.

בכל החמרה מומלץ להתייעץ עם רופא מומחה.

מדרסים מומלצים – נוירומה על שם מורטון

במדרסים אלו, השכבה העליונה היא שכבת ®CopperGuard העשויה סיבי נחושת העוזרים במניעת הצטברות חיידקים ופטריות ובכך נשמרת כף הרגל יבשה, נקייה ובריאה.

בנוסף, ישנו פד MT באזור כרית כף הרגל המסייע בפיזור לחצים והקלה על הכאב הנגרם על ידי נוירומה.